detaylı bilgi için…
https://yarisma.cclub.metu.edu.tr

Bu yıl platin sponsoru JotForm ve altın sponsoru VLMedia’nın destekleriyle 22.si düzenlenecek yarışma her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde ve üniversite lisans öğrencileri arasında olacak. 2 aşamalı olacak olan yarışmamızın ön eleme etabı 22-25 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak. Final etabı ise 20 Nisan 2019’da Ankara’da, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü bilgisayar laboratuvarlarında gerçekleşecek.

Online olarak yapılacak olan ilk etabın toplam 60 saatlik bir süresi olacak. Gruplar/yarışmacılar soruları ne kadar hızlı ve doğru çözdüklerine göre puanlanacaklar. Finale katılmaya hak kazanan grup/yarışmacılar Ankara’ya davet edilecekler. Ulaşım ve konaklama masrafları topluluk tarafından karşılanacak.

Bölümün laboratuvarlarında yapılacak olan final etabında finalistler çeşitli zorluk seviyesindeki sorularla imtihan edilecek ve yalnızca bir grup hayatta kalacak.

Yarışmamızın ödülleri ise:

  • birinci gruba/yarışmacıya 5000 TL
  • ikinci gruba/yarışmacıya 3500 TL
  • üçüncü gruba/yarışmacıya 2000 TL

şeklinde.

Yarışma başvurunuzu yarisma.cclub.metu.edu.tr/apply üzerinden 20 Mart saat 23:59’a kadar yapabilirsiniz! Sorularınız için SSS sayfamızı ziyaret edebilir, sorunuzun cevabını bulamazsanız iletişim sayfamızda bulunan hesaplardan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir